Slider 02

Zdolność kredytowa - w jaki sposób ją poprawić?

Gdy składamy wniosek o jakikolwiek kredyt w banku zostajemy poddani ocenie. Pracownicy banku oceniają naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości terminowej spłaty wnioskowanego kredytu. Gdy w ocenie banku nasza zdolność kredytowa będzie nieprzekonywająca to bank obniży wielkość pożyczki jaką nam udzieli albo całkowicie odrzuci nasz wniosek. Gdy planujemy w niedalekiej przyszłości zaciągnąć większą pożyczkę, przykładowo na budowę domu to powinniśmy już dzisiaj polepszyć swoją zdolność kredytową.

Jednak nie jest to proste zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa zależy głównie od wielkości przychodów, a niestety tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżkę w firmie. Na szczęście zdolność kredytowa jest także zależna od czynników, na które mamy duży wpływ. Bardzo ważna jest historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte kredyty. Jeśli chcemy zostać dobrze ocenieni przez bank to nie możemy pozwolić na żadne opóźnienia w spłacie comiesięcznych rat kredytów. Gdy wcześniej nie braliśmy kredytów to warto zaciągnąć nawet nieduży kredyt na większy okres czasu, aby stworzyć dobrą historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak nie masz czasu na poprawę swojej zdolności kredytowej to powinieneś zainteresować się kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tej pożyczki możesz znaleźć na stronie: soho credit opinie.

Swoje szanse na kredyt możemy także poprawić poprzez założenie rachunku bankowego w banku, w którym będziemy starali się o kredyt. Oczywiście tego typu rachunek powinien być aktywny, oznacza to że powinny na niego przychodzić nasze wszystkie dochody.

Gdy będziemy przestrzegać tych zasad to możemy znacząco zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.