Slider 01

Zapewnij sobie przyszłość materialną już dzisiaj

Każdy z nas marzy o bogactwie, lecz jedynie nieliczni są uświadomieni, że ich przyszłość finansowa w znaczącym stopniu zależy od teraz podejmowanych wyborów. Gdy chcemy w przyszłości poprawić własne zdolności finansowe to nie możemy tego przekładać na jutro tylko musimy zająć się tym jeszcze dziś. Polepszenie swojej przyszłości finansowej nie jest tak trudnym zadaniem jak mogłoby się wydawać, wystarczy, że będziemy żyć według pewnych zasad, które przedstawię w tym wpisie.

Wspomniane reguły polegają przede wszystkim na oszczędzaniu i unikaniu kredytów z dużym oprocentowaniem. Niestety w dzisiejszych czasach wyjątkowo popularne jest życie na kredyt. Wszyscy chcemy żyć ponad swoim stanem, a bardzo duża oferta kredytowa różnych instytucji finansowych umożliwia to, z tego powodu mnóstwo osób decyduje się na finansowanie drogich zakupów kredytami gotówkowymi zamiast zaoszczędzić gotówkę oraz robić zakupy dopiero gdy będziemy posiadali wystarczającą ilość gotówki.

Kredyty

Jednak kredyty gotówkowe nie są tak doskonałe jak w reklamach. Przede wszystkim musimy pamiętać, że kredyty bankowe tak naprawdę nic nam nie dają, a tylko podnoszą cenę dóbr, które kupujemy. Oczywiście dzięki nim jesteśmy w stanie te dobra kupić dużo szybciej niż gdybyśmy korzystali jedynie z zaoszczędzonych pieniędzy. Jeśli zdołamy przezwyciężyć chęć szybkiego posiadania i zamiast zaciągać niezliczone kredyty bankowe będziemy odkładać gotówkę to już po kilkunastu miesiącach odczujemy sporą poprawę naszych finansów.